ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2393047
*
nr 239 3047
Spegel
Sent 1800-tal, H.140, (sk)
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 22:59:51
1
400 kr
10/5 12:02:36
2
800 kr
10/5 16:06:26
3
500 kr
10/5 16:07:08
3
600 kr
10/5 16:07:29
3
800 kr
12/5 15:44:36
4
ledande budet*
12/5 15:58:08
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 239 3047
Spegel
Sent 1800-tal, H.140, (sk)
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 22:59:51 | 1 | 400 kr |
10/5 12:02:36 | 2 | 800 kr |
10/5 16:06:26 | 3 | 500 kr |
10/5 16:07:08 | 3 | 600 kr |
10/5 16:07:29 | 3 | 800 kr |
12/5 15:44:36 | 4 | ledande budet* |
12/5 15:58:08 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58